میله صافکاری | میله پی دی آر | قیمت میله صافکاری pdr چوموک

میله صافکاری

میله صافکاری

میله های صافکاری یا همان میله پی دی ار ، ابزار جدید صافکاری هستند که امروزه در تمام دنیا به عنوان ابزار حرفه ای جایگزین ابزار سنتی قالب تنه شده اند. میله های صافکاری به دلیل این که به طور دقیق بر روی نقاط قر شده کار میکنند ، نسبت به ابزار قالب تنه که باید بعد از اتمام کار بادگیری بدنه انجام شود، در کارهایی که با میله PDR انجام میشود، عملا نیاز به بادگیری کار نمیباشد.

انواع میله های صافکاری یا چوبوک

میله های صافکاری با توجه به جنس میله و کارکرد شان از مدل های مختلفی تشکیل شده اند که به شرح زیر است:

1- میله صافکاری چرخشی

2- میله صافکاری اهرمی

3- میله صافکاری دم ماهی

میله پی دی آر چرخشی، معمولا میله هایی هستند که دارای سری کوچک، تخت یا گرد هستند که در میان جاهای دوبل یا جاهایی که فضای کمی برای حرکت بالا یا پائین هستند، به کار میروند و با چرخش میله قری های ایجاد شده در بدنه به شمت بیرون هدایت میشوند.

میله صافکاری PDR اهرمی، میله هایی هستند که به صورت الاکلنگی عمل کرده و با استفاده از یک قلاب برای صافکاری نقاطی با درجه آزادی حرکت بالا مانند کاپوت و سقف و قطعات باز شده استفاده میشوند.

میله های صافکاری دم ماهی نیز برای جاهای دوبلی استفاده میشود که جای بسیار کمی برای عمل داشته باشند.

جنس و قیمت میله صافکاری

میله های صافکاری از جنس فولاد بوده و دارای آلیاژ های متفاوتی هستند. در حال حاضر میله های صافکاری موجود در بازار ساخت کشورهای:

1- اروپایی (سوئیس، هلند)

2- ترکیه

3- چین

4- ایران

هستند. البته بدون اغراق باید گفت آلیاژ میله های اروپایی بسیار بهتر و وزن میله ها سبکتر هستند و این موارد هستند که قیمت میله صافکاری را تعیین میکنند.

5 محصول وجود دارد

نمایش 1-5 از 5 مورد

فیلترهای فعال